Spawner a hostile mob spawning

Spawner a hostile mob spawning

Příspěvekod Dxr » 07 úno 2013 03:18

Všimol som si, že v /mg na trhu sa dajú kúpiť spawnery. Je možné nejak spawner použiť na uzemí svojej rezidencie? Bude spawner teda fungovat? Je nejak možné po nájdení spawnera na /wmine vziať ho? (silk touch pick?) Ďalšiu vec, ktorú by som potreboval ozrejmiť je systém spawnovania hostile mobov na napr /wmine. Už sa mi stalo, že na serveri boli cca 3-4 hráši aj so mnou a mobov som spawnovať nevidel, naopak včera v noci sme tu boli znova traja a bolo ich hojne. Chcem sa teda opýtať, čím je podmienené spawnovanie mobov (hlavne hostile)?
Dxr

Statistiky

Re: Spawner a hostile mob spawning

Příspěvekod DJTommek » 07 úno 2013 07:17

Spawnery se dají koupit, jenže již zmiňovaný obchod je dlouho bez materiálu, protože jsou spawnery dost vzácné a dají se získat pouze přes mobarenu Terminal (finální 80. kolo), kdysi se daly získat i dříve.

Silktouch na spawnery není účinny, pouze zmizí.
Co se týče vykopání spawnerů, tak to ze světa Mine není možné. Platí pouze pro svět Blablabla a to přemístění na jiné, tebou určené místo, ne vykopání a následné darování itemu. Je možné si nechat tento spawner změnit na jednoho z těchto mobů:
  • ovce
  • prasata
  • krávy
  • slepice
  • zombie
  • skeletony
  • pavouky
  • jeskynní pavouky.

Spawnování hostile (přátelských) mobů je od 1.4.7 pravděpodobně jiné a zvířata se opět spawnují někde na trávě, ne jako tomu bylo od verze (tuším) 1.3, kdy bylo možné zvířata získávat pouze přes nově generované chunky, kde se spawly, nebo spawnovací vejce. Dost mě překvapilo, když jsem v parku v CraftCity objevil prase, krávu a slepice. Je potřeba to ještě pozjišťovat, craftbukkit pro 1.4.7 máme teprve několik dní.
Obrázek
DJTommek

Statistiky

Příspěvekod Dxr » 07 úno 2013 15:48

Asi si to zle prečítal, ide mi o HOSTILE čiže NEpriatelskych mobov. Je v tom nejaký rozdiel vo spawnovaní s priateľskými mobmi? Takže niekde na nete, ak pozriem craftbukkit(1.4.7), mali by tam byť aj podrobnosti o spawnovaní konkretnych mobov, alebo je bukkit konfigurovateľný a záleží to aj od konkrétnej konfigurácie?
Dxr

Statistiky

Příspěvekod DJTommek » 07 úno 2013 17:02

Aha, omlouvám se, spíše jsem si to špatně přeložil ;)

Tohle spawnování je také zajímavé, jednou je hodně vysoké a jednou hráči hlásí že se nikde nic nespawnuje. Už jsem i zkoušel správce spawnování mobů, ale ten nijak nepomohl. Konfigurace craftbukkitu je, ale spawnování mobů je defaultní a to 99% serverů nemění. Netuším kdy se jich tedy spawnuje více a kdy méně.
Obrázek
DJTommek

Statistiky

Zpět na Otázky